HIPS 2,85 přírodní Fillamentum 750g Fillamenum

1503/NAT

Fillamentum HIPS Extrafill je zajímavý z hlediska svých mechanických vlastností, především pevností, houževnatostí, teplotní odolností či ná/rázuvzdorností. Používá se rovněž pro tisk dočasných podpor a to zejména v kombinaci s ABS, ale lze kombinovat i s jinými materiály.

 • 469 Kč 20,33 Kč –4 %
448,67 Kč
Kategorie: akční filamenty

Zvolte variantu

 • ABS colour: Natural
  • Kód: 1503/NAT |
  • Na dotaz
  469 Kč  (–4 %)
  448,67 Kč
     
 

HIPS je polymerním materiálem, který má mechanické vlastnosti podobné ABS a někteří uživatelé ho i využívají pro aplikace, na které se běžně používá ABS. Nejvíce se však využívá zejména pro tisk dočasných podpor, které se následně rozpustí například v námi vyráběném Limosolu. Nejvíce se tento materiál tiskne na dvoutryskových tiskárnách a to zejména při tisku složitých modelů a to v kombinaci s ABS, výjimečně i s PLA.

HIPS je jedním z nových materiálů, které se začaly používat v oblasti 3D tisku. Vzhledem ke svým fyzikálním vlastnostem je široce využíván třeba v obalovém a potravinářském průmyslu.

Všechny filamenty značky Fillamentum jsou vyvinuty a vyráběny v České Republice společností Parzlich.  Filamenty HIPS Extrafill značky Fillamentum jsou dodávány ve vakuovém balení s vysoušečem a jsou navinuty na cívky o hmotnosti 750g.

Hmotnost materiálu:

750 g

Doporučená teplota tisku:

230–250 °C

Doporučená teplota tiskové podložky:

90–100 °C

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.