Účastnili jsme se 3dexpa 2018

3DprintCZ.cz se účastnilo 3dexpo 2018 v Praze      

3dexpo 2018-resized             logo-eshop-resized

Letošní výstavy se účastnilo 31 vystavovatelů a další vystavovatelé, kteří byli součástí doprovodného programu, doprovodný program byl skutečně obsáhlý a zajímavý, návštěvníci, kteří se na veletrhu byli podívat za high-tech technologiemi, mohli zajímavosti pochytit i na vedle probíhajícím strojírenském veletrhu.

Mezi zajímavými premiérami můžeme jmenovat například 3D tiskárnu od pana Janečka ze společnost 3D Printers Pardubice, která je kompletně vyvinutá a sestavená v České Republice. Jmenovat můžeme rovněž Raise 3D PRO 2 představenou na českém trhu společností EDM3D, která se velice úspěšně účastnila také Souboje 3D tiskáren.

Nový model tiskárny od Průša Research nemohl chybět, ale o tom už se nějaký čas ví a rovněž si při tisku nevedla špatně, vedla si dokonce výborně a obsadila v souboji 1. místo. A když už jsme u soutěže, tak třetí místo obsadila tiskárna FELIX ONE a další místa obsadili Rebelové a DeltiQ od Trilabu.

Celkové pořadí Souboje 3D tiskáren:

(všechny tyto 3D tiskárny jsou kompatibilní s našimi filamenty)  

  1. Original Průša i3 MK3 – www.prusa3d.cz
  2. Raise 3D PRO 2 – www.edm3d.cz
  3. FELIX ONE – www.nc.cz
  4. Rebel sCube SK – www.3d-tlaciarne.com
  5. Rebel sCube CZ – www.rebelove.org
  6. TRILAB DeltiQ – https://www.trilab.cz   

  Prusa_research_i3_MK3_orange-resized

A nyní se přesuneme k materiálům. Mezi vystavovateli nechyběly etablované firmy na českém trhu, samozřejmostí byla účast pravděpodobně nejlepšího českého výrobce filamentů Fillamentum addi(c)tive polymers a rovněž Filament-PM. Fillamentum představil jako horkou novinku PLA Extrafill "Electric Grey", se kterou se tisklo při soutěži 3D tiskáren.

Pokud shrneme současnou situaci na trhu s materiály, tak Fillamentum je špička, ale za jejich kvalitu si nechají zaplatit. Co se týče Filament-PM, tak jsou dobří a za zajímavé ceny, ale pokud uděláme porovnání s Fiberlogy
či PrintaMent.

Fiberlogy filamenty jsou špičkové filamenty, které svojí kvalitou silně šlapou na paty filamentům z Fillamentum a v některých parametrech ji dokonce přesahují, například v tolerancích průměru či kvality, které výrobce zaručuje, a i unikátností některých materiálů a celkově svojí kvalitou, o čemž svědčí ocenění, které Fiberlogy obdrželo. Standardní tolerance, které výrobci filamentů včetně Fillamenta zaručují, jsou
± 0,05mm. Fiberlogy zaručuje tolerance ±0,02mm, což při dávkování a dosažení správných rozměrů výtisků hraje nezanedbatelnou roli, a hlavně filamenty od Fiberlogy jsou v cenové relaci společnosti Filament-PM. Mezi unikátní produkty Fiberlogy patří například HD PLA, ABS Plus, Fiberflexy či PLA Mineral.

Filamenty PrintaMent vycházejí z desetiletých zkušeností ve vývoji polymerů a adhesivních přípravků, cenově jsou na tom podobně jako Fillamentum, ale nabízejí unikátní materiály jako PC-ABS flame retardant, PET-G CF20, PA12, PC či PVA-HT tisknutelné při vyšších teplotách.

Pokud jste tedy z Plzně či okolí, jsme jasnou volbou pro nákup filamentů. Vaše filamenty můžete mít v ten potřebný čas, tudíž ,,just in time,, J.

Naším přístupem a našimi službami se pokusíme postupně prosadit nejen v celé České Republice, ale i na Slovensku.

Váš tým 3DprintCZ.cz                               

                                                  Fiberlogy logo-banner-resized                            AprintaPro-logo-banner-resized                             

 

DSCF4597

DSCF4606

DSCF4607

DSCF4605

DSCF4588